14 marca 2021

Wybory przedstawicieli pracowników do Rady Nadzorczej i społecznych inspektorów pracy w MPK-Łódź Sp. z o.o. w dniu 23.03.2021r.

W imieniu Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność"-80 zwracam się z apelem do
 wszystkich pracowników Zakładu Techniki i Działu Technicznego naszej Spółki, także tych, którzy nie są członkami naszej organizacji związkowej o poparcie kandydatury kol. Grzegorza Kubiaka w wyborach na oddziałowego społecznego inspektora pracy na wyżej wymienionych działach.
Wspólnie z kandydatem uznaliśmy za właściwe by przedstawił się sam.

przewodniczący Komisji Zakładowej
NSZZ "Solidarność"-80 w MPK-Łódź Sp. z o.o.
Kiss Paweł


Nazywam się Grzegorz Kubiak.
 Jestem kandydatem na oddziałowego Społecznego Inspektora Pracy dla Zakładu Techniki i Działu Technicznego w Okręgu Wyborczym nr 1.
 W naszej Spółce pracuję w Zakładzie Techniki od siedmiu lat. Jako członek związku zawodowego NSZZ "Solidarność" 80 otrzymałem jednogłośne poparcie Komisji Zakładowej naszej organizacji, dla mojej kandydatury.


W mojej pracy miałem okazję uczestniczyć w delegacjach do zakładów PESA w Bydgoszczy i Solaris pod Poznaniem dzięki czemu mogłem poznać warunki pracy tamtejszych pracowników i porównać je z naszymi. Choć nasz zakład nie wypadł źle w tym porównaniu, to są rzeczy którym inspektor pracy powinien się przyjrzeć. 
Warto pamiętać, że Społeczny Inspektor Pracy dba o ochronę uprawnień pracowniczych oraz systematyczną poprawę stanu bezpieczeństwa i higieny pracy wszystkich pracowników. Silnie współpracuje ze związkami zawodowymi. Nie ulega wątpliwości, że to szeregowi pracownicy najlepiej znają swoją pracę i warunki, w których pracują. Społeczny Inspektor Pracy jest, między innymi od tego by sugestie, pomysły pracowników przedstawiać kierownictwu zakładu i dopilnować poprawnego procesu realizacji. 

Uważam, że Społeczny Inspektor Pracy powinien być znany załodze dlatego proszę wszystkich pracowników Zakładu Techniki i Działu Technicznego by poważnie podeszli do uczestnictwa w wyborach w dniu 23 marca 2021r. ponieważ dzięki własnemu Społecznemu Inspektorowi Pracy macie realny wpływ na swoje środowisko pracy.

Podstawa prawna o społecznej inspekcji pracy mówi że, Społeczny Inspektor Pracy powinien posiadać niezbędną znajomość zagadnień wchodzących w zakres działania społecznej inspekcji pracy. Ukończone przeze mnie dwa lata temu studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji UŁ w zakresie ZZL i Prawa Pracy ułatwią mi wykonywanie zadań przynależnych Społecznemu Inspektorowi Pracy. Dodatkowo w zeszłym miesiącu ukończyłem studia podyplomowe w zakresie negocjacji, Psychologia Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i mam nadzieję wykorzystać w praktyce wiedzę z tych studiów i dopełnić ją praktyką.

 Jestem pasjonatem wiedzy o naturze człowieka, pasjonatem heurystyki i kognitywistyki, przekłada się to na chęć i umiejętność słuchania drugiego człowieka, zaciekawienie problemami i chęć ich rozwiązywania.
Cechuje mnie elastyczność w myśleniu i łatwość dostrzegania alternatyw, otwartość na zmiany, umiejętność syntezowania informacji z wielu źródeł oraz podejmowanie inicjatywy w sytuacjach trudnych i niejednoznacznych.

Nie wszystkie te cechy potrzebne są do zadań SIP ale na pewno ułatwią ich realizację. Wiem, że czytają moje słowa nie tylko moi współpracownicy ale również pracownicy z innych komórek organizacyjnych. Również Was proszę o rozwagę i odpowiedzialność w wyborze Społecznego Inspektora Pracy. Być może do tej pory w swojej pracy nigdy się z nim nie spotkaliście ale zapewniam, że SIP ma i będzie miał wpływ na Waszą pracę.

W dniu 23 marca 2021 roku, proszę o Wasz głos.